بررسی و معرفی سایت ایران-تورنتو دات نت

    معادل با     July 04, 2007


ماه پیش بود که مطلع شدم که اولین پرتال اطلاع رسانی ایرانیان آمریکای شمالی، ایران-تورنتو دات نت افتتاح شده است ولی به علت گرفتاری موفق نشدم که آنرا دقیق نگاه کنم. امروز به این قصد وارد این سایت شدم که پستی کوتاه در معرفی داشته باشم ولی با کاری شگرف مواجه شدم و بارها و بارها به پدیدآورندگان این پرتال آفرین گفتم. در این پست سعی میکنم جنبه های مفیدتر این سایت را برایتان بازگو کنم. آنچه این سایت عرضه میکند به مراتب فراتر از آنی است که در یک پست بگنجد.

اولین نکته مهم اینکه خداوند را صد هزار مرتبه شکر که این سایت اعلام میکند سیاسی نیست و 3 قصد مهم و مقدس دارد:

1- اطلاع رسانی رویداد های محلی و جهانی به زبان فارسی
2- ارائه اطلاعات امور مربوط به مهاجرت ، تحصیل و اقامت در کانادا
3- پاسداشت فرهنگ ایرانی در کانادا بویژه در بین نسل جدید


دومین نکته اینکه اگر خدا بخواهد از شر مراجعه به آگهی نامه های تورنتو داریم رها میشویم. اطلاعات و اخبار تورنتو کانادا را از همین جا میگیریم و دیگر هم لازم نیست برای پیداکردن فلان مشاور ملکی و... هزار صفحه را ورق زد و گاهی که مطالبشان را میخوانیم اطلاعات کهنه و اشتباه را وارد مغر خود کنیم.


در این سایت، اطلاعات مشاغل بصورت طبقه بندی شده وجود دارد و برای ساکنین ایران خالی از لطف نیست که به نوع مشاغل و تعدد آنها در تورنتو نگاهی بیندازند. لازم به ذکر است که تورنتو، با بیش از 120,000 ایرانی پس از لس آنجلس، دومین مرکز تجمع ایرانیان در خارج از کشور است و تقریبا در تمام مشاغل، نمایندگانی از ایران حضور دارند. یکی از مشاغل! سمت استادی دانشگاهها در تورنتو است که در این سایت لیستی از پروفسورهای ایرانی 3 دانشگاه بزرگ تورنتو، UofT, York ,Ryerson را میابید. این قسمت خوراک خوبی برای "بالاترین" است.

این سایت گرچه زیر ساخت مناسبی برای خبررسانی از تورنتو، کانادا، ایران و جهان دارد ولی نقطه قوتش اطلاع رسانی است. مانند:


نرخ برابری ارز و ریال ایران با دلار آمریکا و کانادا. آب و هوا در تورنتو و سایر شهرهای کانادا و ...

در شهر چه خبر؟ که اطلاعات مربوط به کنسرتها، فستیوالها و مراسم ها را دارد.

برنامه گروه های ایرانی در تورنتو

برنامه سینماها. این قسمت بهتر از سایر سایتها اطلاعات میدهد.

قوانین و مقررات برای ایرانیان مقیم خارج. راستی! به پایان مهلت دریافت کارت ملی زیاد وقتی نمانده!

آدرس کلیه دانشگاههای کانادا و... سایر قسمتهای مهم و مفید.


اطلاعات مهاجرت، تحصیل، تازه واردین و ... بصورت کلاسه شده و تر و تمیز که سرگردانی متقاضیان مهاجرت و تازه واردین را کم میکند.

در زمینه مقاله، خبر، نظرسنجی و آمار هم آینده امیدوار کننده ای دارد.

یک قسمت قشنگش هم تورنتو در تصویر هست و در این قسمت هم تورنتو قدیم فوق العاده جالب است. عکسی را که میبینید یکی از عکسهای این مجموعه و مربوط به 1901 است. حاکمیت دوچرخه و کالسکه را در آن زمان ببینید و اینکه در آن زمان، شلوغی خیابان یانگِ تورنتو بیشتر از میدان انقلاب فعلی بوده! عکس جالب دیگر هم عکسی از 1897 است. فکر میکنم این قسمت هم برای "بالاترین" مناسب باشد. پیشنهاد برای وبلاگنویسان کانادائی: دوستانی که این سایت را ایجاد کرده اند تورنتوئی ها و کانادائی ها رو سفید کردند. این سایت پتانسیل آنرا دارد که کل آمریکای شمالی را پوشش بدهد. شخصا برای اینکه دوستان ما در این سایت بدانند چقدر به زحماتشان ارج میگذارم تعداد 100 فقره عکس منحصر به فرد از تورنتو را نذر قسمت "تورنتو در تصویر" کردم و در ضمن تا زمانیکه لوگو مخصوصی برای حامیان تهیه کنند، لوگو بالای صفحه را در این وبلاگ و لیست وبلاگهای ایرانیان جهان قرار دادم. راستی! شما چه میکنید؟ پیشنهاد میکنم که به این کار خوب و ارزنده لینک بدهید و آنرا معرفی کنید. در ضمن اگه هر کدام از ما کمی با این سایت همکاری کنیم یک مجموعه منحصر به فرد فراهم میشود که برای همه مفید خواهد بود. از ایران هم میشود لینک داد، بیائید فاصله ها را برداریم.

پیشنهاد برای گردانندگان سایت: اینترنت این امکان را فراهم کرده است که ایرانیان را به هم نزدیک کند. در این جهت پیشنهاد میکنم که سایر پرتالهای ایرانی در کشورهای دیگر را هم معرفی کنید. من سه پرتال میشناسم: استکهلمیان که قاعدتا سوئد و کشورهای اسکاندیناوی را پوشش میدهد، ایرانیان انگلستان و ایرانیان بلژیک

در ضمن حال که مسائل اطلاع رسانی در تورنتو وکانادا مطرح شده است جا دارد که از نویسنده وبلاگ خوب تهرانتوئی تشکر کنم که بدون ادعا و حاشیه چندین سال است به اطلاع رسانی در مورد تورنتو مشغول بوده است.


به هر صورت، دوستانِ گرداننده سایت ایران تورنتو دات نت! خسته نباشید و ممنون. برایتان آرزوی موفقیت و ادامه بی وقفه همین مسیر را دارم.

ملا حسنی said...

سلام و خسته نباشید.
راستش من برای معرفی این سایت مورد اشاره٬ لوگوی مربوطه را در وبلاگم گذاشتم ولی در فکر این بودم که انرا بردارم چون بنظر می‌آید سایت تجاری باشد تا اطلاع رسانی.
شاید اشتباه میکنم ولی من زیاد دل خوشی از تبلیغات مشاغل ایرانی ندارم. یک نگاهی به نشریات چاپ شده در تورنتو بیاندازید. واقعا کار اطلاع رسانی تحت الشعاع چاپ آگهی شده.
مسپله بعدی این است که این دوستان چرا خودشان را معرفی نمیکنند که لااقل ما بدانیم داریم تبلیغ چه کسانی را میکنیم.

ابراهیمی said...

با عرض سلام و سپاس فراوان از لطف و محبت شما دوست عزیز نسبت به سایت ایران - تورنتو ، اینجانب ابراهیمی هستم مدیر و طراح سایت .
لازم می دانم از وقتی که برای بررسی سایت گذاشتید و چنین پست طولانی و بسیار ارزنده برای آن نوشتید تشکر و قدردانی بنمایم.
ما گروه کوچکی هستیم که پس از بررسی رسانه های فارسی تورنتو به این نتیجه رسیدیم که هم اکنون در عرصه اینترنت خلاء بزرگ اطلاع رسانی وجود دارد و با صرف بیش از 7 ماه نسبت به نگارش و طراحی سایت اقدام کردیم.
معتقدیم هنوز در ابتدای راه هستیم و نیازمند جلب اعتماد ایرانیان عزیز مقیم و بویژه همراهی شما عزیزان قلم بدست.
از دوست عزیزمان ملاحسنی هم تشکر می کنیم و عرض می کنیم چون وابسته به هیچ جا نیستیم و اداره یک سایت حرفه ای، تمام وقت ما را اشغال می کند، لطفا به ما حق بدهند که 10 درصد از صفحه سایت را به تبلیغات اختصاص دهیم تا حداقل هزینه های مربوطه تأمین گردد.
ضمنا چون رشته ما روابط عمومی است ، شاید دوستان عزیز روزنامه نگار با ما آشنا نباشند اما ما مشتاق ایجاد ارتباط مستقیم با همه اصحاب قلم هستیم تا بیشتر همدیگر رو بشناسیم .
تلفن ما :
416-546-5253
است و دفتر ما در تقاطع یانگ و اگلینتون است
لوگوی وبلاگ های ایرانیان خارج را به نمایندگی از همه وبلاگ ها در سایت قرار می دهیم.
ایام به کام ..خدا یار و نگهدارتان

بهروز said...

اشکالی نداره که اگر سایتی در کنار اطلاع رسانی قابلیت تجاری خودش رو هم نشون بده . کاش همه ما بیشتر سعه صدر داشته باشیم و برای کار خوب ارزش قایل بشیم و همه جا به دنبال جناح و دسته نگردیم. من هم بار اول بود که سایت ایران -تورنتو رو می دیدم و اگر چه که همونطور که آقای ابراهیمی مدیر سایت اذعان دارند در ابتدای راه هستند، اما کار ارزشمندی رو شروع کردند که محتاج پشتیبانی همه است. ممنون کوروش جان برای معرفی سایت که مثل وبلاگ خودت، ایرانیان خارج از کشور ،بسیار سودمند و مفیداست .همیشه موفق باشی

Kourosh Eslamzade said...

در جواب ملاحسنی عزیز:
طبق اطلاعات من که شما هم میتوانید به آن دسترسی داشته باشید و در این سایت مندرج است آدرس دقیق و تلفن تورنتو و نام شرکت متولی این امر درج شده است و خوشبختانه مسئول و طراح سایت هم خودشان را معرفی کردند و تلفن دیگری را هم دادند.
در رابطه با تجاری بودن سایت. از من و خودت و اکثریت وبلاگنویسها بگذر که داریم کار صلواتی انجام میدهیم. بقیه اگر بخواهند کار حرفه ای و دامنه داری را انجام بدهند، اینکار محتاج پرسنل و دفتر و دستک و مکان و... است که همه هزینه دارد و در واقع راهی نیست به غیر از جلب آگهی. احساست را نسبت به آگهی و تجاری بودن میفهمم زیرا که منهم منزجر از اینهمه آگهی در نشریات تورنتو و مطالب مزخرف هستم و واقعا شورش را درآورده اند. فقط میتوانم امیدوار باشم که دوستان در این سایت رویه معقولی را در پیش بگیرند و از استانداردهائی پیروی کنند که این شبهه پیش نیاید که سنگ بنیان اولیه و ذکر و فکر گردانندگان، آگهی و مسائل مالی است.

Kourosh Eslamzade said...

در جواب آقای ابراهیمی:
ممنون که خودتان را معرفی کردید. این کار فاصله ها را کم میکند. فقط یک توضیح: حداقل نه من و نه ملاحسنی تا آنجائی که میدانم خود را روزنامه نگار نمیدانیم. بنده که امیدوارم هرگز با اعمالی که چند تن از هموطنان روزنامه نگار وبلاگنویس ساکن تورنتو انجام داده اند هرگز به نام روزنامه نگار خوانده نشوم.

nima said...

سال نو مبارک به نظرم آومد که بد نیست سایت www.learninweb.com رو اینجا معرفی کنم!!! آموزش 87 نرم افزار بصورت فارسی تعاملی و شبیه سازی شده

moncler jackets sale said...

Currently, pandora bracelet beads includes a couple of large builders which persuade pandora australia that innovated ingredients of those jewelry, charms, jewelry, snowchains combined with ovoids. Each individual will be competent goldsmiths that cheap pandora bracelets may understand intricacies for the up to date scientifically pandora charms established of fashion rings format. Let them do pandora bracelets and charms it preferences a really wonderful bead pandora bracelets or beauty for almost any situation and utilisation of the unforgettable seconds on your life style in pandora charms australia order to choose along with generate a pandora charm bracelet good suspend necklace to suit your needs or any other man or woman completely unique together with your lifestyle pandora beads sale. Browse by means of our own blog page pandora beads australia to decide on spheroids through man or woman who method from my assortment to generate your current band page pandora style beads layout with your Pandora charms as well as beads you might love without any help cord, diamond necklace, or even bracelets. With a lot of pandora beads cheap various just simply types of pandora sale without any help; movies, pills, antique watches, rare metal, window, and then whatnot Pandora carries something that will pandora bracelets appeal for you personally. pandora jewelry offers common as well as ageless pellets combined with charm bracelets that will actually pandora beads very last with cheap pandora regard to ages.

Anonymous said...

Four of the most important decision you will make
is the brand of Jeep Bikini Top you purchase. There is a small percentage
of people who suffer from side effects but thankfully most of the side effects
are not permanent. Most ladies feel that it should be quite simple to lose around 10
or maybe twenty lbs over a thirty day period to get ready for
the summer months.

Also visit my web site :: bikini sets

Medical Value Travel India said...

Amazing amount of great, actionable advice. I will keep coming back to this Post....

Prostate Cancer Treatment in India said...

Thanks for sharing post – much appreciated and now following you! Looking forward to your Post....

Health Blog India said...

its very cute. thanks too share.....

prostate cancer surgery india said...

Amazing amount of great, actionable advice. I will keep coming back to this Post....

Tips and Tricks blog said...

I love that idea. Awesome Post..

Dr. Himanshu Gupta said...

Thanks for sharing that. It was fun reading it. :-)

Stem Cell Therapy For Optic Nerve in India said...

Thanks for great article sharing...

Stem Cell Therapy for Dermatomyositis in India said...

Greetings and thank you very much for share

Stem Cell Therapy for Diffuse Axonal Injury in India said...

Thank you, that was just an awesome post!!!

Stem Cell Therapy for Encephalopathy in India said...

Thank you, that was just an nice post!!!

Stem Cell Therapy for Inclusion Body Myositis in India said...

Thank you so much share nice article

Penile Implant said...

That was a VERY interesting one! Seriously interesting.

Dr. Amitabha Dutta said...

Thank you, that was just an awesome post!!!

Post a Comment

بازدیدکننده محترم:
ضمن تشکر واحترام فراوان بابت نظرتان،
خواهشمندم انتظار پاسخگوئی به تک تک نظرات را نداشته باشید. اما:
چنانچه انتقاد یا راهنمائی شما
کلیت مطلب را زیر سئوال ببرد،
آمار غلطی را تصحیح کند و یا
راه جدیدی برای نگرش به موضوع ارائه کند،
نقطه نظر شما در انتهای مطلب اصلی و همراه با نظر خودم درج خواهد شد.
نظرات این وبلاگ پاک نخواهند شد مگر با استثنائاتی.
به کار گرفته شده از بیست و دوم شهریور هزار و سیصد و هشتاد و هفت

جستجو در منابع بلاگر

Custom Serach

فید / خوراک / خبرمایه

اشتراک فید

دریافت توسط ایمیل

آدرس ایمیل خود را وارد کنید:

Delivered by FeedBurner

خواندنیها از وبلاگشهر